Co je u nás nového

Srpen

V červnu jsme dokončily 3týdny intenzivky v Axonu, Míša makal,snažil se a bylo to skvělé. Míša se moc zlepšil. Od půlky června jsme si užívali konečně trochu poklidu bez lítání po terapiích,doktorech. Netrvalo to dlouho a 18.8-24.8.  nám začala naše první intenzivní hipoterapie. Pro Míšu to bylo něco nového,sice na koníkách párkrát jel ale tady měl hipoterapii 2x denně na 15minut a ještě k tomu u něj byla fyzioterapeutka, která Míšu nutila nejdřív aby pásl koníčky a po 4.dnech šel už na dlaně do úplných opor. Míša někdy ty opory zvládal sám bez pomoci ale někdy potřeboval ještě přidržet, ač se to nezdá je to dost náročné, jezdit na koni a makat se svalama, udržet si taky tu polohu. Jedním slovem byl to celý týden dřiny kdy se Míša na svojí Hoggynku stále smál a brečel až na pokoji když ho boleli nohy. Každopádně Míša byl moc statečný, na pokoji tiše trpěl a já protahovala několikrát denně nohy a pak si sedl na koni a on jel s úsměvěm na rtech a zářily mu očička. Po 5ti dnech už začala nastávat krize, já byla unavená z tahání Michálka do patra a šlapání do kopce a Míša z hipoterapie a tak jsme od středy museli vynechat už muzikoterapii, protože Míša se lekal při každém zvuku a vztekání nějakého dítěte v okolí. Takže od středy jsme vždy přišly sjeli hipoterapii, odpočinul si na canisterapii a šli jsme pryč z kolektivu.Jsem opravdu ráda že jsme tuto hipoterapii podstoupily, Míša má pěvnější trup, lepší stabilitu v sezení a macaté ručičky (haha). Fotogalerie bude plná koníčků.

Červen

Už mám za sebou 10 dnů intenzivky v Therapy Centru, kde jsem pořádně cvičil a pracoval ručičkama,pusinkou a vrátil se do své fyzičky. Terapeuti mě tam moc chválily jak jsem šikovný kluk.Od 28.5  makám zase v Axonu a tentokrát s fyzioterapeutkou kterou ani neznám ale moc jsem si jí oblíbil a to protože se strašně podobá mě minulé fyzioterapeutky Zuzky :-) . Takže makám jen jak to jde a abych se prý nenudil tak mi teta tentokrát zařídila ještě hodinu ergoterapie abych trochu rozmakal víc moje ručičky. Po třech dnech kdy mám i ergoterapii se zjistilo že moje ručičky na tom nejsou tak špatně jako moje hlavička(mozek). Bohužel moje hlavička nechápe že můžu něco rukou chytnout cíleně a mít to k něčemu, zatím si s ručičkama chytnu jen to co chci a to jen když si chci hrát a podobně. Všichni mi ale věří že to jednou dokážu a vezmu si do ruky třeba flašku s pitím :-). Takže makám jak jen to jde abych byl zase mnohem lepší. Nějaké fotky máte zase v Albu :-P 

Květen

Tak co je u nás nového ?. Od návratu z nemocnice chodím ven na procházky a taky jsem byl u ortopeda kde jsem si zkoušel nové ortézy do vertikalizačního stojanu a nový korzet do kočáru. Kupodivu korzet zvládám dobře a po 14 ti dnech v něm zvládám už 40 minut, jsem prý moc velký šikulka.2.5 jsem byl v Therapy centru kde jsem měl po 2 měsících zase 4 hodinový modul a musím říct že mě to tak odrovnalo že jsem usnul už při akupunktuře a ani jsem nevěděl že se terapeutky vyměnily a já  měl kraniosakrální biodynamiku :-) . 9.5 a 11.5 jsem navštívily konečně zase kamarády ve škole a moc se mi tam líbilo. Učitelka i s asistentkou říkali že pokaždé když přijdu tak jsem zase šikovnější a komunikativnější. Tak a ted dobalujeme poslední věci a v pondělí odjíždím s tetou cvičit na 5týdnu do Prahy, nejdřív budu makat v Therapy centru a pak se přestěhuju a budu chodit zas do axonu :-). Bude to pro mě náročné už jen pro to že ten zápal plic mě hodně oslabil na fyzičce. A to i přesto že teta semnou ted 3 týdny makala a jsem na tom stejně jako před nemocí ale i tak je znát že nemám tolik síly. Tak se všichni mějte krásně, užívejte si velmi pěkné počasí a já vám zas brzo s tetou napíšu :-)

Březen

  Teta co řekne to slíbí a už píše po týdnu co se děje, protože se u nás děje pořád něco. Po týdnu mě teprve ted opouští snad už napořád horečky a trápí mě už jen hleny. Bohužel tohle je tedy pěkně hnusná chřipajzna a tak jsem moc unavený, jsem protivný, bezdůvodně pláču a hodně spím. Vydržím vzhuru max 2 hodinky a pak už to zalomím :-(.  Brzo bude teta objednávat zdravotní speciální odsávačku aby mě tolik ty hleny netrápily, holky mohli hned odsávat a já byl brzo fit. V úterý (6.3) jsem jel s tetou do Prahy do Therapy centra na akupunkturu a kraniosakrální biodynamiku která by mi měla pomoct s tou hnusnou chřipkou. Ten den jsem si užil teda ještě pěkně hnusnou teplotu a jenom jsem spal. Při cestě do Tc, po akupunktuře jsem usnul tak že jsem ani nevěděl že mě teta přendala na lehátko na kraniosakrální biodynamiku. Pak mi teta dala najíst a jeli rychle domů do postýlky. Doma jsem dostal teplý čajíček a další dvě hodiny jsem o sobě nevěděl.Večer mi ještě vylétla teplota ale od středy tuk tuk mám konečně klid. Ted už jen vykašlávat hleny a budu snad příští týden fit. tedy já fit být musím,  v úterý mě totiž po 4 měsících čeká návštěva u mé fyzioterapeutky tady ve městě. Ve čtvrtek pak mám zase Therapy centrum na 4 hodiny, tak snad mi už začne zase sloužit zdravíčko at naberu sílu do Axonu...Teta mi dnes ve čtvrtek řekla že už mě zítra pořádně aspon protáhne ručičky, nožičky a půjdu na motomed abych si začal pomaličku zvykat zase na pohyb, tedy ještě jde o to jestli na to už budu mít náladu :-). 

13.3  Bohužel jsem to nezvládl a musel jsem s tetou večer navštívit pohotovost. Na pohotovosti se potvrdilo to co jsme ani nečekali a to že jsem dostal těžký oboustranný zápal plic a jelikož můj první bráška na tuhle hnusnou nemoc zemřel tak jsem byl hospitalizován, kvůli místu až v Litoměřicích. Teta říká že to byl moc těžký týden pro všechny do postele jsem zapadnul až před půlnoci a od středy do pátku jsem jen spal. V sobotu jsem se zlepšil,už jsem měl jen zvýšenou teplotu a  spal jsem jenom po obědě a tak mudr tetě slíbila že nás v pondělí pustí. Bohužel jsem se v neděli z ničehonic zase zhoršil,vyskočily mi teploty a já začal zase hodně spát. V pondělí se zjistilo že jsem chytil zase nějaký bacil a bude to nejspíš virosa. Zabojoval jsem a v uterý(21.3) mě pustili domů, protože už jsem byl bez teplot. Doma jsem ještě další 3 dny prospal ale ted o víkendu už chodím spát zase jen po obědě a jsem mooc veselý kluk. Při téhle 14ti denní nemoci jsem sice dost přišel o svaly a moje ruce a nohy jsou dost zkrácené ale v čem jsem se po nemoci zlepšil je v přitáhování do sedu. Jdu moc hezky rotačně a mám hoodně síly v lopatkách. Moje fyzioterapeutka Zuzka v Axonu viděla video a moc mě chválila jak jsem poposkočil. Bohužel jsme axon ted museli zrušit a tak budu cvičit doma a v květnu mě čeká první intenzivka v Therapy Centru a pak hned 3týdny v Axonu s fyzioterapeutkou Klárkou.  video zde :https://www.facebook.com/anicka.bastlu/videos/1704791459559787/  a fotky zase v Albu :-)


8.3. Konečně jsme se dočkali a přišel nám další velký krám do bytu :-O.  Přišel mi konečně nový, vyhovující vertikalizační stojan. Bohužel jsme zjistili že mám hrozně vytočené kolena a tak se mi budou muset do stojanu udělat nové celkové dlahy na nohy abych ve stojanu mohl stát tak jak mám. Do té doby tam taky budu ale musím mít moje ortézy pod kolena a pak ortézy které používám na ruce tak je mám na kolenou. Teta je šikovná a vymyslí vše, takže se ani ted stojanu nevyhnu. Dnes jsem stál ve stojanu s přestávkami 15 minut a byl jsem z toho ták hotový že jsem potom úplně usnul. Ono to totiž není nic lehkého se po delší době postavit na nohy, to se vám srovnají orgány, dokonce mi vykoukl i moje vypapaný bříško díky srovnaným orgánům :-D a ještě k tomu si udržet sám hlavičku aby nepřepadávala. Pán z firmy mým ženským říkal že to máme postupně prodlužovat a třeba za měsíc-dva už zvládnu stát klidně 30minut :-). Mimochodem tento rok mám opravdu našlapaný a každý měsíc někde jsem, ted mi teta zarezervovala cvičení v Adeli na podzim v Pieštanech takže se opravdu nudit nebudu, no co jsem tak koukal tak z celého roku se budu flákat jen jediný měsíc a to červenec a taky ještě u toho je otázka jestli do toho něco nevleze :-P. Ona mi totiž už teta zorganizovala rok 2019 a tam už nebudu mít ani měsíc klid ale nebojte, ženský mě nesedřou, já tam totiž mám naplánované i koníky,intenzivní logopedii,delfíny a to se prostě nasčítá. Zatím se tedy loučíme a na konci měsíce se určitě ještě ozvu co se za ty 3 týdny u nás ještě událo :-).

Únor 

Tak co se u nás stalo nového ? je toho opravdu moc, teta už říkala že bude muset psát častěji..

V lednu jsem virosu vymarodil a byl dokonce aspon 1x ve škole. Takže jsem 5.2 začal další intenzivní terapii v Aonu s mojí už známou fyzioterapeutkou Zuzkou. Bohužel se mi stále zhoršují nohy ikdyž doma cvičíme ale já se moc snažím a tak jsem první týden makal jen co to šlo. Na druhý týden mi omarodila moje fyzioterapeutka tak jsem měl každou chvíli někoho jiného. Ranní masáž,protahování,posilku jsem začínal s chlapem fyzioterapeutem Pankajem, no musím vám říct že byl na mě až moc tmavý a to se mi nelíbilo ale nakonec jsem si zvyknul, tento strejda mě potom zapnul do oblečku a převzal si mě na 2 dny na cvičení Fyzioterapeut Lukáš a toho už znám tak to bylo fajn. Další 3 dny jsem už cvičil s ergoterapeutkou Veronikou kde jsme se víc věnovali mým prstíkům. Poslední týden už jsem měl zase svojí fyzioterapeutku. Která sice říkala že jsem trochu méně osvalený ale zase mě chválila jak jsem byl šikovný. Poslední  týden jsem si opravdu teda máknul a v pátek jsem odjel domů s babičkou a tetou. Ikdyž se zdálo že jsem se díky tomu týdnu flákal ale i tak jsem se zlepšil v koordinaci na patičkách(tam vydržím celou sekundu sám bez opory),taky rychleji otáčím hlavu na stranu a v sedě mám lepší oporu. Fyzioterapeutce jsem slíbil že budu doma makat jak jen to půjde a tak jsem se s tetou snažil a dal si jen víkend pauzu. V pondělí jsme byli u ortopeda vyřešit můj první korzet na sezení, takže budu mít korzet jen na sezení do kočárku apd. Bohužel mi stačilo chvilku být v čekárně a já to druhý den omarodil, začli mi malé hleny ale během dne jsem se tak zahlenil že už semnou chtěla babí do nemocnice, no snad to bude brzo lepší a já budu zase usměvavý Michálek. Tento měsíc jsem měl jít taky do školy ale babička se s učitelkou domluvila že v takové chřipkové epidemii nikam radši lézt nebudu a to i proto že začínám od 3.4.-20.4 zase cvičit s fyzioterapeutkou Zuzkou v Axonu, kam už se moc těším :-).

Leden 2018

Konec roku hrozně utekl. Od Axonu jsme stále cvičily doma a dojížděli 1x týdně do Therapy centra kde Míša cvičil,měl logopedii,kraniosakrální biodynamiku,akupunkturu. V listopadu jsem konečně dostal ve škole individuál a tak můžu do školy 2x do měsíce ale když nepřijdu tak to nevadí. Prosinec vypadal jako fajn měsíc bez problému. Cvičil jsem celý prosinec v Axonu s fyzioterapeutkou Zuzkou, opravdu jsem makal jak nejlépe jsem dokázal a moc se snažil k dalším pokrokům které tentokrát vedli k dost velkýmu zpevnění těla,zlepšení koordinace v sedě,  zvedání hlavičky na čtyřech dál než do roviny zad mi moc nešlo ale i přesto jsem se snažil. Terapii jsme ukončili o den dřív protože Míša začal mít hleny. Michal bohužel po axonu opravdu omarodil ale relativně to zvládal tak jsme si užili Štědrý den. Michálek dostal moc dáečků ale ten nejhlavnější byli africké bubny, no jéjé to bylo radosti že může konečně bubnovat i doma :-). Bohužel co jsme opravdu nechtěli tak s Michálkem jsme 26.12. odjeli do nemocnice protože nám ráno zmodral. V nemocnici nás vystrašili se zánětem průdušek ale naštěstí se nakonec ukázalo že Míša byl jen hrozně moc zahleněnej a už to nezvládal vykašlávat. Tak jsme byli hospitalizovaný a přežili jsme 2 dny v nemocnici které opravdu byli hrozný, protože nás museli převézt do Litoměřic kde měli místo jak pro dítě tak i doprovod a tam bohužel nemají takovou zkušenost s handicapovanými dětmi, tak pro ně vše byl problém a stále chodily se ptát co vlastně vše k pobytu od nich potřebujeme. Všechno jsme zvládli a konec roku- silvestr s náma Michálek strávil v obýváku.

 15.1 jsme začli cvičit v Arpidě kam už jsme se dostali podruhé jako náhradníci a to jsme byli moc potěšený. Michálek cvičil se svou známou fyzioterapeutkou Luckou kterou už znal a tak vše tetě ukázal co umí. Michálek s tetou cvičil dost v sedě a na čtyřech a po týdnu cvičení byl opravdu dost zpevněný. Bohužel co osud nechtěl tak po páteční terapii Michálek ulehnul a o víkendu to v něm zase chrastilo, přidali se teploty a nakonec bolesti krku. Nezbývalo nám nic jiného než v pondělí pobyt ukončit a jet v tom nejhorším počasí ( hrozná válnice a náledí) domů. Tak jsme tedy cvičení ukončily o týden dřív a Míša doma marodí zase s virosou ale snad se z toho brzo dostane.  5.2 začínám další 3 týdny intenzivně rehabilitovat v Axonu s fyzioterapeutkou Zuzkou. Příští týden musí Michálek do školy protože se tam od listopadu neukázal, tak musíme trochu nahnat hodiny ve školy. Moc doufáme že to Michálek zvládne bez  újmy na zdraví a zase ho to neskolí. Zatím se loučíme a ozveme se zase po terapii v Axonu. Fotky jsou ve fotogalerii :-) 

Listopad

Narozeniny.

Oslavil jsem svoje první kulaté 10.narozeniny a tentokrát jsem to oslavil na 3x. Nedřív jsem o víkendu slavil doma s prarodičemi,tetou,mojí mamkou a těmi nejbližšími. Ta oslava byla super, hooodně darečků a hodně přáníček. Dostal jsem novou zimní bundu a další zimní oblečení protože jsem vyrostl. V uterý přesně na moje narozeniny ( 31.10) jsem oslavil narozeniny po druhé v Therapy centru s dortem. Bylo to taky moc super všichni mi popřáli hodně zdravíčka,ochutnali mého dorta od babičky a já cvičil jako nikdy. Na potřetí jsem je oslavil dnes 1.11 ve škole s mými spolužáky, moc jsem si to užil. Můj Invalidní vozík jsme vrátily do firmy a já jezdím v novém kočáře. Mimochodem ten kočár je bomba krásně v tom sedím a nemůžu se kroutit do stran. Mimochodem už se dokážu sám bez navádění rukou přetočit na obě strany(na levo mi to jde lépe) a z bříška mi to jde taky o dost lépe ale to není vše,teta mě nemusí tahat za ruce podél těla abych zvednul zadeček ono už mi stačí jen pokrčit nohy a jde mi to.k to je zatím vše, Brzy se ozvu.

Říjen

Po delší době jsme zpět.

Intenzivní pobyt v Therapy Centru  jsme bohužel museli zrušit kvůli financím. Nakonec Míša těsně před odjezdem omarodil s virosou a tak by se i tak nedalo nic dělat. Michálek je konečně zdravý tak jsme zas koncem řijna začali jezdit 1x týdně do Therapy centra, kde si to začínáme prodlužovat o hodinu déle a to kvůli Logopedii a tradiční čínské medicíně. Logopedie je pro Míšu moc důležitá aby se naučil pracovat  s pusinkou a hlavně s rty kvůli ukousnutí jídla a polykání samotné čísté vody, pití zatím stále zahuštujeme. Na tradiční čínskou medicínu začínáme chodit vzhledem k Michálkovým zdravotním potížím. Budeme mít  od nové doktorky bylinky na spaní, na játra kvůli lékům,taky začínáme řešit ty záněty v očičku které se stále neléčí, tak  snad bylinky pomůžou. Bohužel kvůli virose se Míšovi otevřela zase noha a tak opět mažeme a převazujeme.  Na intenzivní pobyt se chystáme do Axonu od 4.12-22.12 do té doby budeme  cvičit doma,v Therapy centru a u naší fyzioterapeutky.

Srpen

Zdravím vás všechny po delší době po kterou se u nás toho stalo dost. Na konci července jsem byl na malém zákroku po kterém jsem bohužel skončil na Jipu, jelikož jsem nechtěl dýchat. Naštěstí po dlouhých 4 dnech mě s babí propustili domů. Celé tři týdny v srpnu před Axonem jsem cvičil s tetou doma a fakt jsem se neflákal. 21.8 jsem nastoupil na další cvičení v Axonu a u doktorky jsem hned na začátku byl moc pochválený jaký jsem udělal pokrok v přetáčení ale taky v tom že už nemám nohy tak hodně do žáby jako jsem je měl. Celé 3 týdny v Axonu  jsem cvičil  s moc hodnou tetou Zuzkou a po této terapii, už umím zvedat zadeček jak v leže s pokrčenýma nohama tak i v tureckým sedu. Tento pokrok je moc důležitý na další pokrok vpřed. Po 3 týdnech co jsem z Axonu doma tak se sám přetočím na levou stranu a moc mě to baví když vidím zase jinak. Ted mě čeká do 26.10 klid  a cvičení jen doma a od 27.10 začínám zas cvičit na 10 dnů v Therapy Centru. Do Therapy centra od půlky září dojíždím na cvičení,masáže a kranio 1x týdně. Mimochodem podali jsme odvolání na zamítnutí Invalidního vozíku tak mi držte palce at nám ho konečně odklepnou a já mám v čem jezdit.

Červenec

Tak je 15.7 a já jsem zrovna ukončil mojí dlouhou rehabilitační terapii. Po Axonu se začínám sám přetáčet z bříška na záda a někdy se mi to povede i ze zad na bříško ale pořád si to ulehčuju záklaněním hlavičkou tak musím hodně cvičit přetáčení abych to dokázal i bez zalamování do luku. Po cvičení v Therapy Centru jsem se hodně zpevnil hlavně v nohách a naučil jsem se zase cvičit a posilovat jinak. Taky je u mně podezření na alergii na lepek a laktozu a tak mám dietku a v srpnu jdu na testy kde se dozvíme co a jak. Ted budu cvičit s tetou doma a posilovat svalíky a 21.8 odjíždím na další 3týdny na terapii do Axonu. Budu Tam  makat zase s Lukášem a taky při terapii budu docházet 1x týdně do Therapy Centra na Kraniosakrální byodinamiku kam budu docházet potom od září 1x týdně na cvičení,masáž,kraniosakrální byodinamiku. Ted mě bude čekat malý operativní zákrok ale věřím že to zvládnu bez větších problémů. Zase se ozveme po další terapii :-)

Červen

Po delší době se ozývám jak se mi daří.

Terapii v březnu v Axonu jsem zvládl dobře. Dost jsem se zase zlepšil v pohybech . V květnu jsem neplánovaně odjel do Arpidy kde jsem cvičil celý 14dnů první týden bobatha a druhý týden vojtovku která mi kupodivu šla taky dost dobře, hezky jsem se zpevnil a byl jsem moc šikovný. Od března jsem se léčil s očičkem kde sem měl zánět rohovky a spodního víčka, teprve ted ho mám konečně zdravé ale bohužel mi bylo zjištěno že kvůli nemocnému očičku se mi zhoršili dioptrie a na tom nemocném očičku mám 8 dioptrii. Takže dostanu nové brejličky a každý den budu muset mít zalepené zdravé očičko abych mohl pracovat tím nemocným. Od 12června jsem zase v Axonu a tentokrát makám s FYZIOTERAPEUTEM Lukášem který je taky moc hodný a teprve ted po týdnu jsme kamarádi a ja s ním komunikuju. V Axonu končím 2.7 kdy se budu stěhovat na Vinohrady kde budu dalších 14 dnů docházet do Therapy Centra ještě cvičit, budu tam mít taky ergoterapii, logopedii, a další procedury.Děkuji Všem kdo mi drží palce a pomáháte finančně.

Březen

V únoru jsem prodělal dost těžké Neštovice a k tomu se mi přidal pásový opar okolo dírky od pegu. Těch 14dnů jsem brečel a byl jsem dost protivný ale naštěstí jsem to stihl vymarodit a od 27.2. do 24.3 jsem v Axonu na Terapii a jde mi to velmi dobře.Mám fyzioterapeutku Klárku a moc mě chválí, teda ze začátku jsem trošku rezignoval a první 4dny nespolupraoval ale po 14 ti dnech už jsme dost sehrané. Tak mi držte palce :-)

Leden 2017

Tak tu máme zase nový rok, Celý prosinec pro mě byl obtížný nejdřív jsem 14 dnů marodil s chřipkou a po chřipce jsem dostal těžký zánět očí, tak jsem nebyl celý prosinec ani ve škole. Do axonu jsem nakonec nenastoupil kvuli hodně zameškané škole tak do axonu pojedu až 28.2 na 4týdny, už se moc těším, bohužel zrušily ambulantní rhb a tak budu nadále cvičit doma a jezdit na rhb. Taky mě čeká po dvou letech vyšetření očiček tak uvidíme jestli jsem se zlepšil, podle babičky bez brýlí lépe vidím a vnímám. Tak tedy uvidíme. V létě mě čeká tedy koncert v Děčíně kde budou pro mě dražit věci+ taky budu mít nějaké další akce ale to je zatím vše daleko. Ted jen musím docházet do školy abych mohl v Únoru odject do axonu, už se moc těším :-). Vánoce jsem si užil doma a dostal jsem pod stromeček spacák na vozík, tak mi je konečně venku teplo a nejsem zmrzlej. Další novinkou je to že jsem se konečně po 5ti letech dočkal a vyndali mi Výživovou sondu(knoflík) Hurááá konečně mě bříško nebolí, nebrečím když na něm ležím a hlavně babička mi nemusí bříško 2x až 3x denně čistit a u toho já vždy plakal. Takž ode dneška už jen pití pusinkou a jídlo to samé, babička semnou musela mít hoooodně trpělivosti aby jsem se naučil kousat a hlavně pít. Tenhle rok mě čeká dost terapií 4x budu v axonu a kdž to zvládnu hlavně po finanční stránce díky vám všem kteří mi pomáháte tak bych chtěl 2 x až3x ject do Prahy na Vinohrady kde je Therapy centrum v kterým hodný tety a strejdové pomáhájí zase uplně jinak a jsou na to tak skvělé odezvy jako na kosmíka, první tuto terapii budu absolvovat 19.4 až 29.4.2017 tato terapie je na 10 dnů a stojí 24 000kč :-( to je pálka co :-(, velmi doufám že mi to pomůže a já třeba zase lépe udržím tu hlavičku když jsem na čtyřech :-)

Říjen 

Celý srpen jsem byl v axonu kde jsem cvičil s novou tetou Komal a byl jsem tam s babičkou a potom i s tetou. Tuto terapii jsem zvádl uplně s přehledem, mimo prvního týdne jem vůbec nebrečel a nebyl ani unavený tak mi to šlo lépe. Měsíc tam utekl jako voda a ja nabral zase dost svalů a dostal větší sílu takže se udržím déle sám sedět a s malou pomocí se dokážu sám přetočit ze zad nabřicho a z bříška na záda a ještě lépe skoro bez pomoci z boku na zada nebo na břícho.První týden jsem jezdil na samé kontroly,druhý týden jsem byl ve škole a bohužel jsem potom omarodil a 14dnů jsem se nemohl zbavit kašle ani rými tak jsem bohužel promeškal můj koncert v Berouně který se konal 23.9 kde zpívali pro mě skupina Wohnout, moc jim vše děkuju vybralo se na mně 48 000kč což je krásná častka která zaplatí celou třitýdenní terapii. 6.10 jsem odjel cvičit do lázní tak zase začínám makat na sobě a až přijedu tak v Lednu jedu zase do axonu. Přítí rok do axonu pojedu 4x a tak budu rád za veškerou pomoc která mi pomůže ty terapie zaplatit (Fotky z axonu jsou v albu ).

6.10 jsem nastoupil do lázní a bohužel jsem je po 17ti dnech musel ukončit kvůli hrozným epileptický záchvatům který jsem měla skoro každý den a 3x až 4denně. 24.10 jsem jel na vyšetření na neurologii ,kde se zjistilo že jsem vyrostl od června 10cm!! a tak mi musela paní doktorka zvýšit prášky na epilepsii. Doktorka dokonce volala i doktorce z axonu a ta řekla mojí tetě i babičce že to je kvůli tomu že mám nahozený mozek na pořádný cvičení kde cvičím opravdu 4 hodiny denně a můj mozek se nezvládnul po měsíci z axonu přesunout na cvičení z lázní a tím pádem se bránil záchvaty. Ted jsem od neděle doma a už jsem dobrý teda ještě se trochu lekám okolních zvuků ale už nemám žádné záchvaty. Já ted budu v klidu doma za 14 dnů pujdu zkusit školu a v lednu nastoupím znova do axonu na tři týdny. Jinak můj velký pokrok z axonu je ten že se udržím maličkou chvilku sám na čtyřech bez ortéz. Doma mají ze mě obrovskou radost a moc se těším až se naučím po čtyřech někam dolézt Fotky z lázní jsou zase v albu :-)

Srpen 

Všechny vás po delší době zdravím, 16.7 jsem se vrátil z tábora kde jsem si užil kopec srandy,zábavy a nabíraní zdravého vzduchu, po cestě domů jsem bohužel dostal po roce tři epileptický zachvaty, tak jsem hned v ponděli musel za paní doktorkou na eeg kde se zjistilo že jsem zase přibral (24,5kg) od poslední kontroly a tak mi nestačily prášky doktorka mi je zvýšila a už jsem zase v pohodě. Dneska mi došel nový válec na cvičení a tak už jen musím počkat na ortezy na ruce a budu cvičit už pořadně i doma:-). Tímto vám ohlašuji že měsíc dovolené bez cvičení uteklo hrozně rychle a já se začinam pomalu balit protože už tuto neděli odjiždím na měsic do Prahy kde budu zase cvičit v kosmickém oblečku. Tentokrát můj cíl je abych se ještě zpevnil v sezení a hlavně abych se naučil jak se mám dostat z leže do sezení sám abych nemusel pořad upozorňovat moji rodinu že chci sedět

Tímto chceme také moc poděkovat nadaci Sluníčko ktera nám zaplatila rehabilitační válec a přispěla taky na motomed který snad do vánoc bude doma :-)
Dalši poděkovaní patří firmě www.excorde.cz ktera nám vyrobila válec a měla trpělivost počkat na nadaci <3 (Fotky jsou ve fotogalerii)

Červen 

Zítra odjíždím na dětský tábor pro děti s postižením do Orlických hor v Neratově s mojí hodnou tetou která se tam o mě postará, budu na čerstvém vzduchu který mi určitě taky prospěje. Fotky z tábora budou ve fotogalerii

Dnes nás navštívily z Organizace Hašle a předali Michálkovi finanční šek na srpnový Rehablitační pobyt v Axonu ještě jednou jim tímto velmi děkujeme. Michálkova fotka se šekem je ve fotogalerii.

Květen 

Dneska Michálkovi přišla rehabilitační podložka na cvičení ale taky na ležení. Michálek už je velký a hlavě dlouhý kluk a na gauč se už bohužel nevejde a tak bude ležet takto na podložce, která je krásně měkká. Fotka je v Galerii :-)

Mockrát děkujeme našemu novému sponzorovi https://www.isotra.cz/ za finanční dar na další terapii v Axonu.

Michálek se taky dostal do novin. Děkujeme Neurorehabilitační Klinice Axon, za zprostředkování novinářky která sepsala náš příběh. Náš příběh v noviách je v sekci Fotogalerie. Druhou dnešní Novinkou je že nám odedneška už funguje Transparetní Účet přímo pro Michálka.

https://www.gemoney.cz/firmy/instituce-a-verejna-sprava/transparentni-ucty/001?accountNumber=9898989898

29.4.2016

Dneska jsme ukončily naší první měsíční terapii v Neurorehabilitační klinice Axon. Michálek se hodně naplakal a byl velmi unavený ale taky se snažil pořádně cvičit. Včera jsme měli závěrečnou kontrolu u paní doktorky kde nás velmi ale velmi pochválila za náš a pro nás veliký pokrok a to že Michálek začíná sám sedět!!!!. Když ho posadíme tak krásně sedí a to před terapií vůbec nedokázal. Jsme nadšený že mu terapie takto pomáhá a jak nám řekla doktorka je to náš start k novému pohybu. Začínáme schánět tedy další finance na další terapie. Podle doktorky by tuto terapii měl podstupovat co nejčastěji aby jsme se mohli posouvat pomalu dál a dál. Míša bude muset ted hodně cvičit jak u naší rehabilitační sestřičky ale i u nás doma a tak musíme co nejdřív koupit rehabilitační podložku na cvičení aby jsme měli kde zlepšovat naše sezení,být na čtyřech a taky hodně posilovat celé tělo. Finanční pomoc je ted pro nás velmi důležitá, bohužel bez ní se na terapii nedostaneme a tak budeme rádi uplně za veškerou finanční pomoct, nebo zprotředkování charitativní akce/koncertu pro Michálka. Málem jsme se zapomněli pochlubit tím že máme z rehabilitace pár fotek s naši skvělou rehabilitační sestřičkou Helenkou tak budou vloženy do Fotogalerie. Jako novinkou u nás snad už brzy bude Hippoterapie sice slečna na to nemá papír ale praxi s takovými dětmi má a tak to co nejdřív vyzkoušíme a uvidíme jestli se to Míšovi bude líbit.text...